Sędzia sprawiedliwy
Przystanek
Pozorność
Sięgaj gwiazd
Narcyz
Kontrakt

Czekoladowa dynastia. Czas Emila

Autor
Teresa Monika Rudzka
ISBN
978-83-67787-48-2
Rok
2023
Liczba Stron
384
Format
135 x 205
E-book
dostępny od 30.11.2023
Oprawa
miękka
Cena
49,90

Niełatwo być synem sławnego ojca i spełniać oczekiwania nie tylko jego, lecz także miłośników wyrobów czekoladowych znanej firmy. Emil Wedel pragnie żyć po swojemu, szybko jednak dochodzi do wniosku, że kontynuowanie rodzinnej tradycji stanowi jego powołanie i sens bytu. Pobyt na praktyce w Paryżu, gdzie Emil zawiera znajomość z byłą niewolnicą Patsy Miller, pomaga sprecyzować kierunek własnego losu.
Po powrocie do Warszawy Emil zakochuje się w przyszywanej kuzynce Eugenii, poślubia ją i z zapałem rozwija spuściznę otrzymaną od ojca.
Życie prywatne państwa Wedlów przeplata się z losami ich służących. Czas mija, na scenie pojawia się nowe pokolenie jednych i drugich. Emil Wedel z żoną Eugenią wiodą szczęśliwą egzystencję, rodzą się im dzieci na czele z pierworodnym Janem, kolejnym właścicielem firmy. A ta przeżywa rozkwit. W jej progach goszczą m.in. Henryk Sienkiewicz, Karol Szymanowski, Władysław Tatarkiewicz i przyszły pisarz Jarosław Iwaszkiewicz.
W tle powstanie styczniowe, później wybuch pierwszej wojny światowej i odzyskanie przez Polskę niepodległości.
Wszystko opisuje powieściopisarka Helena Dąbrowska, wcześniej bliska przyjaciółka najstarszego z Wedlów, Karola. Później pałeczkę przejmuje jej wnuczka, wielka miłośniczka wedlowskiej czekolady.

Kontakt
kontakt@wydawnictwolucky.pl
media@wydawnictwolucky.pl
publikuj@wydawnictwolucky.pl
redakcja@wydawnictwolucky.pl
Wydawnictwo Lucky
ul. Żeromskiego 33, 26-600 Radom
tel. +48 48 363 83 54,
kom. +48 534 713 580
www.wydawnictwolucky.pl
Copyright © 2024